Cracow Singers Vocal Institute

Cracow Singers Vocal Institute to centrum edukacji artystycznej kształcące dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe w dziedzinie sztuki muzycznej ze szczególnym uwzględnieniem śpiewu klasycznego oraz rozrywkowego z elementami jazzu. Kurs kształcenia w naszym instytucie trwa sześć semestrów w trybie (październik-luty, luty-maj).
Po ukończeniu naszego instytutu Studenci zdobywają umiejętności wokalne oraz ogólną wiedzę w zakresie teorii muzyki, kształcenia słuchu z czytaniem nut głosem oraz historii muzyki. Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte w naszym instytucie umożliwiają kontynuowanie nauki na wyższych uczelniach wokalnych, bądź przygotowuje do dalszego rozwoju swojej indywidualnej drogi muzyczno-wokalnej.Instytut jest sygnowany marką Cracow Singers – zespołu wokalnego, którego nadrzędnym celem jest prezentacja muzyki wokalnej na najwyższym poziomie wykonawczym. Ukończenie instytutu daje także możliwość podjęcia czynnej współpracy z zespołem wokalnym Cracow Singers na zasadzie doangażowań do krajowych i międzynarodowych projektów muzycznych, możliwość uczestniczenia w koncertach festiwalowych i pozafestiwalowych, współpracy z zawodowymi muzykami z „najwyższej światowej półki”.

Coraz częściej na rynku pracy, zwłaszcza w dziedzinie muzyki liczą się przede wszystkim umiejętności a nie tylko teoretyczne wykształcenie, dlatego dokładamy wszelkich starań aby kurs w naszym instytucie w pełni przygotowywał naszych Studentów do pracy w profesjonalnych zespołach wokalnych czy chórach kameralnych. Nabyta wiedza oraz umiejętności pozwolą Studentom zaprezentować się w najlepszy możliwy sposób na wszelkiego rodzaju przesłuchaniach czy castingach. Zależy nam także na tym aby kończąc nasz instytut Studenci zdobyli również wiedzę na temat samej emisji głosu. Rzetelna wiedza w tym zakresie pozwoli im w pełni i świadomie posługiwać się swoim głosem co umożliwi im również zaszczepianie pasji śpiewania w swoich środowiskach, zakładania różnego rodzaju zespołów wokalnych oraz prowadzenie tych zespołów nie tylko od strony artystycznej jako dyrygent i interpretator ale także od strony wokalnej jako korepetytor głosu.

W naszym instytucie istnieje możliwość pobierania nauki przez internet poprzez komunikatory audio-wideo.

Dla Studentów naszego instytutu przygotowane są ciekawe zajęcia dodatkowe, m.in. Masterclass z wybitnymi śpiewakami oraz instruktorami wokalnymi.

 

Przedmioty realizowane podczas cyklu kształcenia

ŚPIEW INDYWIDUALNY, WYOBRAŹNIA ŚPIEWU

W naszym instytucie nauczysz się od podstaw jak zdrowo i naturalnie śpiewać lub rozwiniesz swoje umiejętności.

KSZTAŁCENIE SŁUCHU

Nauczysz się lepiej słyszeć i analizować muzyczne zjawiska, które dadzą Ci podstawę do głosowej improwizacji i swobody śpiewania.

CZYTANIE NUT GŁOSEM

Dzięki naszej autorskiej metodzie błyskawicznie nauczysz się jak bez pomocy instrumentu czytać z nut w każdej możliwej tonacji.

ZASADY I TEORIA MUZYKI

Nauczysz się wszystkiego co niezbędne aby czytać i pisać nuty na pięciolinii. Nauczysz się także zasad harmonii.

HISTORIA MUZYKI

Poznasz jak rozwijała się muzyka na przestrzeni wieków, w jaki sposób powstawały nowe gatunki i style muzyczne.

ZESPOŁY WOKALNE

Nauczysz się śpiewania w amsamblach, zobaczysz ile satysfakcji daje praca i kreowanie muzyki w grupie.

DYRYGOWANIE I PROWADZENIE ZESPOŁÓW

Nauczysz się tajników jak prowadzić zespół wokalny oraz poznasz podstawy dyrygowania.

 

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej: www.vocal-institute.pl

 

Zapraszamy!