17.03.2021, środa g. 13.00
Temat: Nowoczesne pieluchowanie wielorazowe.
Kiedy pada hasło „pieluchy wielorazowe”, większość osób nadal ma przed oczami tetrę i ceratkę, gotowanie pieluch w garze i męczące prasowanie. Natomiast na rynku polskim mniej więcej od dekady, królują nowoczesne pieluszki wielorazowego użytku, które naprawdę niewiele mają z tymi skojarzeniami wspólnego. Jak się zabrać do nowoczesnego pieluchowania wielorazowego? Posłuchajcie sami.
Prowadzenie: Natalia Rączka - doradca rodzicielski, pracuje z rodzicami małych dzieci wspierając ich w trudach rodzicielstwa. Pomaga łagodnie, bez stresu i łez pożegnać się z pieluszkami. Odpieluchowaniem i NHN zajmuję się od 4 lat prowadząc prelekcję, warsztaty a także szkolenia online i konsultacje dla rodziców.
19.03.2021, piątek g. 17.00
Temat: Kiepska mama – z pamiętnika całkiem fajnej rodziny.
Magda wpadła na taki pomysł, aby na podstawie konkretnych sytuacji zbudować webinar, który pomoże nam zobaczyć co działa dla dobra rodziny, a co kompletnie jej nie służy. Gdzie są ślepe uliczki i jak nie wpadać do czarnej dziury niemocy?
Na tych spotkaniach Magda Sabik będzie odpowiadała na pytania:
- jak słabości przekuć w moce?
- jak błąd zamienić w siłę?
- jak nie ugiąć się pod presją najlepszego rodzica na świecie?
- jak to, co robimy zmienia nasze dzieci i czy robimy za mało, za dużo, czy może jest ok?
- i gdzie jest ten złoty środek? Bo ile to jest dobrze?
Jednym słowem jak nie zwariować w tym świecie, gdzie pogoń za byciem każdego dnia coraz lepszym, dotyczy również rodzicielstwa? Planujemy cykl spotkań a każde inne. Każde będzie trochę niespodzianką. Jeśli macie dość mądrych rad, a chcecie po prostu posłuchać o życiu rodziny, to zapraszamy!
Magdalena Sabik - pedagog specjalny, od wielu lat pracuje z rodzinami, prowadząc szkolenia i konsultacje. Jako terapeuta dzieci z autyzmem dobrze rozumie rodziców dzieci z trudnościami rozwojowymi. Prywatnie żona Bartka i mama Zosi, Antka, Stasia i Ani. Jej najstarsza córka jest już prawie dorosła, a najmłodsza dzielnie uczy się życia w przedszkolu. Ponadto jest trenerem Szkoły Dla Rodziców I Wychowawców i Pozytywnej Dyscypliny.
24.03.2021, środa g. 11:00
Temat: Jak wspierać rozwój emocjonalno – społeczny dziecka?
Rozwój dziecka w sferze społeczno-emocjonalnej jest równie ważny, co umiejętności związane z rozwojem poznawczym, takie jak liczenie, czytanie, pisanie czy znajomość języków obcych. Wymaga on również wsparcia w wielu obszarach. Im więcej dziecko pozna sposobów, by radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem, tym łatwiej przyjdzie mu dokonywanie świadomych wyborów oraz rozwiązywanie problemów i traktowanie ich jako wyzwań.
Prowadzenie: Katarzyna Wróbel – pedagog specjalny, psycholog, oligofrenopedagog, pedagog wczesnoszkolny, absolwentka promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz pedagogiki resocjalizacyjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trener I stopnia Sensoplastyki ®, SMYKO-multisensoryki ®, GROW with play ©, metody Ruchu Rozwijającego bazującej na pracy Weroniki Sherborne, Terapeuta Ręki i zaburzeń motoryki małej oraz trener grafomotoryki, streetworker, koordynator grup młodzieżowych, wychowawca kolonijny, animator, instruktorka Zumba ® fitness, Zumba ® Kids & Zumba ® Kids Junior. Założycielka Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TALENCIARNIA.