Zajęcia ogólnorozwojowe

Zapisy: w Klubie Kultury „Wola” lub tu: klik 

więcej informacji pod numerem telefonu 12 425 14 01, 533 356 009


SMYKO- MULTISENSORYKA ®

TO zajęcia o charakterze:

 • Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka (integrację sensoryczną).
 • Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
 • Przesiewowym– prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka- jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
 • Edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Są to jedyne zajęcia sensoryczne- ogólnorozwojowe, których program został  stworzony stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej.

Zajęcia są skierowane do WSZYSTKICH dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia/ a nawet starszych  i ich rodziców lub opiekunów, z podziałem na grupy wiekowe.

Termin zajęć: czwartek, godz. 16:30-17:30


POMELO

Program zajęć muzycznych dla rodzin z dziećmi (0-6 lat) prowadzony w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze.

 • zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 minut (możliwość odrobienia w razie choroby)
 • uczestnicy otrzymują dostęp do międzynarodowego programu edukacyjnego Pomelody wypełnionego autorską muzyką, animacjami, opowieściami audio i innymi ciekawostkami, dzięki którym zabawa muzyką przeniesiona zostaje także do domu
 • zajęcia prowadzone są w j. polskim lub j. angielskim (na życzenie grupy ), natomiast słowa piosenek są zawsze w j. angielskim, dzięki czemu dzieci oswajają się z językiem obcym
 • muzyka skomponowana przez polską kompozytorkę, wykonanie w wydaniu młodych polskich artystów
 • zajęcia obejmują instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych

Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, taniec, śpiew oraz gra na instrumentach muzycznych w mieszanej grupie wiekowej

Termin zajęć: wtorek, godz. 17:30- 18:30


SENSOPLASTYKA (0-3lat)

Sensoplastyka to zajęcia na których z pewnością będzie się działo wiele! Kolorowe, pachnące i brudzące zajęcia to coś, co dzieciaki kochają.
Sensoplstyka to mnogość faktur, tekstur i cała paleta ekologicznych barw. Podczas zajęć wykorzystujemy TYLKO produkty spożywcze, dlatego zajęcia są bezpieczne już dla najmłodszych. Sensoplastyka to po prostu dobra i twórcza zabawa, okraszona odpowiednią dawką eksperymentu i zabawy, której towarzyszy nieziemski bałagan.

Dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach sensoplastyka®?

 • rozwijamy kreatywne myślenie
 • stymulujemy wszystkie zmysły
 • wpływamy na rozwój mowy
 • uwalniamy naturalną ekspresję twórczą
 • wspieramy samodzielność
 • czerpiemy satysfakcję z kreatywnego działania,
 • doświadczamy sukcesów w realizacji swoich pomysłów,
 • wychodzimy ze schematów.

A po za tym… Dzieci uwielbiają się brudzić, a Rodzice nie lubią sprzątać, dlatego przyjdźcie do nas!
* KONIECZNIE ZABIERAMY 100% UBRAŃ NA ZAMIANĘ DLA DZIECKA, oraz skarpety i spodnie dla Opiekuna 😉

Termin zajęć: 1x w miesiącu , wtorek 11:00- 12:00


MaTeMaTo – matematyka poprzez gry!

MaTeMaTo to zajęcia, które rozwijają zdolności matematyczne poprzez naukę strategiczne myślenia.
Podczas zajęć animatorzy będą służyć wiedzą i doświadczeniem dzieląc się umiejętnością taktyki i prowadzenia rozgrywek z sukcesem.
Gry planszowe to nie tylko dobra zabawa i relaks – gry uczą:

 • logicznego myśleniaspostrzegawczości,
 • granie stymuluje mózg
 • zacieśnia więzy,
 • buduje pozytywne relacje w grupie.

Uczymy również zdrowej rywalizacji, a przy tym gwarantujemy sporą dawkę endorfin. Podczas zajęć prezentujemy zagadnienia, które rozwijamy poprzez różne aktywności – zabawy, eksperymenty, zagadki czy gry.

Termin zajęć: poniedziałek, godz. 17:30- 18:30


RODZINNE BUDOWANIE

Dzieci mają naturalną potrzebę konstruowania, kreowania własnych światów. Duże dzieci też 😉 – warsztaty wychodzą tej potrzebie naprzeciw. Budowanie trójwymiarowych modeli rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i twórcze myślenie. A wspólny proces projektowy doskonali umiejętności pracy w grupie. Warsztaty rodzinnego projektowania mają zachęcić rodziny do świadomego współtworzenia przestrzeni: domu/ zabawy/ pracy/ wypoczynku. To nauka słuchania o wzajemnych potrzebach i wspólne szukanie rozwiązań. To – obok projektowania – lekcja międzypokoleniowego dialogu. Z kolei recycling materiałów skłania do wychodzenia poza schematy gotowych rozwiązań i uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów. Poprzez zabawę uczę czym jest architektura, troska o zastane wartości, dialog z otoczeniem.

Zapraszamy Małych i Dużych do wspólnych przygód projektowych. Budujemy blisko i daleko, rodzinnie i eko!

Termin zajęć: 1x w miesiącu, sobota 11:00-13:00


MŁODZI CHEMICY

Młodzi chemicy- startujemy! Czas poeksperymentować, pomieszać, namieszać, wytworzyć i wynaleźć! Ruszamy z comiesięcznymi spotkaniami dla dzieci, podczas których połączymy naukę chemii ze świetną zabawą! Dostaniecie okularki ochronne, fartuchy, rękawiczki i będziemy działać!

Termin zajęć: 1x w miesiącu, sobota