Przeskocz do treści
STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE - KONCERT
Bez kategorii

STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE – KONCERT

Tegoroczne kolędowanie zakończymy w dniu 27 stycznia 2015 o godz. 19:30 stylowym akcentem. W programie przygotowanym przez zespól Il Vento usłyszymy sonaty triowe J. B. de Boismortiera i S. Bodinusa, arie J. S. Bacha i H. Purcella, a także staropolskie kolędy i pastorałki.

Zespół Muzyki Dawnej „Il Vento” to grupa młodych i ambitnych absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie, których wspólną pasją jest wykonywanie muzyki  renesansu, baroku i klasycyzmu na historycznych instrumentach dętych i szarpanych.
Członkowie zespołu uczestniczyli w wielu kursach mistrzowskich w kraju i za granicą m. innymi w Dartingtton (Wielka Brytania), Veronie (Włochy), Brezicach (Słowenia), Urbino i Villa Bossi (Włochy) Lidzbarku Warmińskim, Warszawie, Krakowie .
Współpracują na co dzień z takimi instytucjami muzycznymi jak: Filharmonia Kielecka, Radomska Orkiestra Kameralna, Krakowska Opera Kameralna,Orkiestr Famd.pl. . Wtorkowy koncert wykonają dla Państwa:

Maria Krawczyk – sopran
Katarzyna Kucia – sopran
Katarzyna Pilipiuk – obój barokowy
Ewa Kieres – obój barokowy
Anna Wiktoria Swoboda – lutnia
Anna Huszczo – klawesyn

„Vento” to wiatr, powiew świeżości, oryginalności i przede wszystkim młodości, i tą świeżością muzycy chcą się z nami podzielić. Zapraszamy serdecznie, WSTĘP WOLNY

Skip to content