Przeskocz do treści
WIOSNA, MUZYKA, MIŁOŚĆ koncert
Bez kategorii

WIOSNA, MUZYKA, MIŁOŚĆ koncert

W sobotę 9 maja o godzinie 18.00 zapraszamy Państwa na wiosenny koncert WIOSNA, MUZYKA, MIŁOŚĆ. Podczas zorganizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy VII  recitalu wokalnego i fortepianowego w wykonaniu sopranistki Agnieszki Kołodziejczyk i pianistki  Dominiki Peszko usłyszymy pieśni i arie: F. Schuberta, R. Schumanna, J. Brahmsa, S. Moniuszki, W. Lutosławskiego, M. Karłowicza, J. Guridi’ego, M.Glinki i J. Massenet’a jak również utwory fortepianowe B. Bartoka.
Wstęp wolny.
Agnieszka Kołodziejczyk – sopran. Studiowała śpiew na Akademii Muzycznej w Krakowie a następnie we Wrocławiu, gdzie kontynuowała naukę na studiach podyplomowych w zakresie kameralistyki wokalnej w klasie prof. Christiana Elssnera. Koncertuje w Polsce, Niemczech, Austrii, Ukrainie. Występowała na I Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie”, Festiwalu Sztuk w Zakopanem, brała udział w koncertach oratoryjnych w ramach Festiwalu „Wratislavia Cantans”, oraz Festiwalu „Przemyska Jesień Muzyczna”. Jej krakowskie recitale budzą niezmiennie zainteresowanie szerokiej publiczności, która docenia zarówno talent wokalny artystki jak i umiejętność nawiązania kontaktu. Artystka specjalizuje się w wykonawstwie pieśni i ma w swym repertuarze recitale tematyczne obejmujące różnorodne jej style i gatunki. Od kilku lat łączy występy artystyczne z pracą pedagogiczną.
Dominika Peszko – pianistka, kameralistka, korepetytorka, doktorantka Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie w 2012 ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. Laureatka nagród w konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, jako solistka i kameralistka. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Występowała z recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce i za granicą. Współpracowała ze znamienitymi dyrygentami, jak Andrei Galanov, Paweł Przytocki, Piotr Wijatkowski, Monika Bachowska. W jej repertuarze znajdują się zarówno utwory klasyczne, jak i dzieła kompozytorów współczesnych w tym prawykonania muzyki eksperymentalnej.

Skip to content