Przeskocz do treści
Bez kategorii

Silverwood Quartet

Zapraszamy na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

7 października o godz. 18:00 w sali fortepianowej wystąpi Silverwood Quartet w składzie:

Katarzyna Kucia – flet
Artur Łuczak – skrzypce
Ewelina Sarad-Cichuta – altówka
Katarzyna Noga – wiolonczela

W programie koncertu będą znane i lubiane utwory muzyki klasycznej: J. S. Bach, W.  A. Mozart, A. Piazzolla, Pachelbel.

 

 


Silverwood Quartet
Muzycy koncertowali podczas wielu festiwali w Polsce i za granicą, od Australii po Amerykę, współpracując z różnymi zespołami i orkiestrami. Quartet wykonuje przekrojowy repertuar – muzykę dawną, klasyczną oraz filmową z elementami improwizacji.

Katarzyna Kucia – flet
Flecistka, śpiewaczka, filolog. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Tarnowie w klasie fletu poprzecznego, następnie studia wokalne w Akademii Muzycznej w Krakowie. Łączy pasję gry na flecie, realizując kameralne projekty muzyczne z zespołem Silverwood Trio oraz Trio Impressio, ze śpiewem solowym oraz chóralnym. Jako flecistka odbywała liczne kursy mistrzowskie, m.in. u prof. Kazimierza Moszyńskiego, prof. Elżbiety Dastych-Szwarc oraz prof. Krystyny Gołaszewskiej. Jest laureatką ogólnopolskiego „Konkursu Młodego Muzyka” w Szczecinku.

Artur Łuczak – skrzypce
Skrzypek, altowiolista, fidelista. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej. Jest współzałożycielem zespołu Floripari – Studium Musicae Cracoviense, koncertującego na Zamku Królewskim w Krakowie na Wawelu. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem wybitnych skrzypków, m. in. Clare Salamann, Micaeli Comberti, Pauline Nobes, Judy Tarling and Sirkka-Lissa Kaakinen. Uczestniczył w licznych i prestiżowych kursach muzyki dawnej: Dartington Summer School, Early Music Wales, Cambridge Summer School. Dokonał wielu nagrań płytowych wraz z Floripari, Goldberg Baroque Ensemble, jak również z “Barocco Con Fuoco” [“The Four Seasons”] we współpracy z George Telemann’s Orchestra.

Ewelina Sarad-Cichuta – altówka
Altowiolistka, pedagog, kulturoznawca. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Tarnowie w klasie altówki. Uczestniczyła w wielu ogólnokrajowych oraz międzynarodowych, mistrzowskich kursach solistycznych (m. in. u prof. S. Kamasy) oraz orkiestrowych. Koncertowała z orkiestrą symfoniczną i kameralną w Polsce, Niemczech, Szwecji, Włoszech oraz na Węgrzech. Współpracowała licznymi kwartetami smyczkowymi oraz na stałe współtworzy formację Trio Impressio.

Katarzyna Noga – wiolonczela
Wiolonczelistka, pedagog i muzykoterapeutka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym oraz podyplomowe studia z zakresu Muzykoterapii. Piastowała funkcję dyrektora artystycznego w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci, organizując szereg koncertów charytatywnych oraz biorąc w nich udział jako muzyk. Specjalizuje się w muzyce klasycznej oraz eksperymentalnej, wykonując utwory kompozytorów współczesnych. Podróżuje między światem tradycyjnej ludowej muzyki polskiej oraz jazz-folkiem, wykorzystując zdolności improwizacyjne.

 

 

 

Skip to content