Przeskocz do treści
Kino

Pokaz filmu „Katastrofa na talerzu” oraz panel dyskusyjny o faktach i mitach nt. diety roślinnej

Prawa zwierząt
zapisy

Data: 17.05.2024 r. (piątek)
Godzina: 19:00-20:30
Miejsce: Klub Kultury Wola, ul. Królowej Jadwigi 215, Kraków
Sala: Sala lustrzana, Poziom +1 (wejście po schodach)
Prowadzi: Fundacja W imię Zwierząt!

ilość miejsc ograniczona: 40 osób*


Zapraszamy na pokaz reportażu „Katastrofa na talerzu” oraz panel dyskusyjny o faktach i mitach nt. diety roślinnej, praw zwierząt i przyszłości naszych dzieci.

Film „Katastrofa na talerzu” to reportaż, w którym osoby działające na różnych polach życia społecznego (zarówno naukowego i politycznego, jak i aktywistycznego) przyglądając się naszym talerzom i półkom sklepowym. Po filmie zapraszamy na dyskusję o faktach i mitach nt. diety roślinnej, praw zwierząt i przyszłości naszych dzieci. Fundacja „W imię zwierząt!”

WSTĘP WOLNY
Uwaga: ilość miejsc ograniczona, prosimy o korzystanie z zapisów wysyłając mail lub sms:

wola@dworek.eu
tel. 533 356 009

„Katastrofa na telarzu”

Film „Katastrofa na talerzu” to podróż, pokazująca różne perspektywy: osób decyzyjnych, osób aktywistycznych, reprezentantów świata nauki i zdrowia, rodziców. Osoby te przyglądają się naszym talerzom i półkom sklepowym, szukając rozwiązań i wskazując na działania legislacyjne, edukacyjne, a także podnoszą kwestię prawa dostępu do bezpiecznej, zdrowej, zrównoważonej, roślinnej żywności w placówkach oświatowych.
Bohaterki i bohaterowie to: Posłanka do Parlamentu Europejskiego dr. Sylwia Spurek, Posłanka na Sejm X kadencji Dorota Łoboda, Prof. Piotr Skubała, Radny Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy Filip Pelc, Marzena Wichniarz, Rodzice dla Klimatu, Szymon Żugaj, aktywista, Green REV Institute, Anna Żuchniewicz, Fundacja Onkologiczna Rakiety, Roman Głodowski, Prezes i Założyciel Stowarzyszenia Nasz Bóbr, Morgan Janowicz, Koordynatorka ds. Partnerstwa Green REV Institute. Osoby z różnym doświadczeniem, działające w różnych obszarach odważnie mówią o konieczności naprawy systemu żywności, ambitnego zajęcia się kwestią sprawiedliwości żywnościowej, bez stereotypów i politycznej opowieści o prawie do kotleta.


Wydarzenie na charakter publiczny, podczas wydarzenia mogą być robione zdjęcia oraz nagrywane materiały wideo w celach promocyjnych działania kulturalne Klubu Kultury Wola.
Uczestnicząc w wydarzeniu wyrażasz zgodę na publikację wizerunku.

Prawa zwierząt
Skip to content