Przeskocz do treści
PRASA ZAPRSZA - grafika dla dorosłych

PRASA ZAPRSZA – grafika dla dorosłych

Warsztaty skierowane do osób dorosłych, które chcą poznać i poeksperymentować z technikami drukarskimi.

Posiadamy profesjonalną prasę drukarską, dzięki czemu na tych warsztatach mamy możliwość przedstawić wiele technik graficznych.
W programie między innymi: Linoryt, grafika ekologiczna, koligrafią, kitchen-lito, monotypia i gipsoryt.

Jednak grafika w dzisiejszych czasach to nie tylko odbijanie na papierze! Podczas PRASA ZAPRASZA będziemy drukować również na tekstyliach – poznamy artystyczne i użytkowe zastosowanie wydruków.
Matryce oraz stemple są idealne do zdobienia ubrań, czy toreb płóciennych. Oczywiście wszystko co stworzycie zabieracie ze sobą do domu!

Warsztaty nadają się dla początkujących – wcześniejsze doświadczenie czy wiedza na temat grafiki nie jest wymagana.
W każdą trzecią sobotę miesiąca: Prasa zaprasza!
Wstęp: 15 zł/osoba

Warsztaty dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec.
Obowiązują zapisy / Ilość miejsc ograniczona
Kalendarz 2022 / godz. 10:00 do 12:00
15 października – Roślinna monotypia.
Nasz cykl grafiki warsztatowej rozpoczynamy od jednej z najprostszych, ale zaskakujących technik graficznych: Monotypia. Technika ta daje nieograniczone możliwości i jak sama nazwa wskazuje, każdy wykonany nadruk jest niepowtarzalny. Podczas jesiennego warsztatu zainspirujemy się w naturalnymi motywach, będziemy drukować rośliny na papierze i tkaninie.
19 listopada – Linoryt.
Odkryjemy od podstaw tradycyjną technikę z nowoczesnego punktu widzenia. Podczas drugiego spotkania wykonacie własną matrycę z linorytu i poznacie różne materiały, narzędzia i możliwości łączenia tej techniki z innymi. Zaprezentujemy także prace niektórych współczesnych artystów, którzy pracują właśnie tą techniką i którzy mogą Was zainspirować. Będziemy odbijać nasze matryce na różnych rodzajach papieru, aby obserwować, jak zachowują się tusze i odkrywać różne sposoby wykończeń.
17 grudnia – Grafika ekologiczna.
Krótka prezentacja cech, tej przyjaznej dla środowiska techniki, niezbędnych materiałów oraz prace przykładowe. Wykonacie kilka matryc i poznacie triki niezbędne do przygotowania papieru do odbijania, aby wzbogacić efekt końcowy. Za pomocą tej techniki będziemy realizować kilka świątecznych odbitek, które przydadzą się by udekorować nasze domy na Świętach, ale też przedstawiamy Wam inne możliwości wykorzystania swoich prac.
Zapraszamy do zapisów: zapisz się
Skip to content