Przeskocz do treści
Grafika na szarym tle przedstawia słoiczek z czarnym tuszem po prawej, po lewej zielona pieczątka

Sztuki piękne dla dorosłych

grupowe
płatne

Data: Czwartki
Godzina: 17:00-18:30
Miejsce: Klub Kultury Wola, ul. Królowej Jadwigi 215, Kraków
Sala: Sala plastyczna, Poziom +1 (wejście po schodach)
Prowadząca: Maria Ronda Bautista Lopez
Dla kogo: Dorośli
Cena: 140,00 zł / miesiąc

Na tych zajęciach obowiązuje zniżka 50% dla posiadaczy KKR3+

zapisy wstrzymane – wracamy we wrześniu!
Start zapisów 2.09.2024 r.

Sztuki Piękne to warsztaty artystyczne dla dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poeksperymentować z różnymi technikami plastycznymi.

To znakomita okazja do odpoczynku po pracy dla osób lubiących robić coś kreatywnego. W tym sezonie wiodącymi technikami będą: haft , kolaż i prace graficzne na papierze i tekstyliach.

Harmonogram pracy na 2023:

 • Od połowy września do końca listopada, każdy uczestnik będzie pracować nad indywidualnym projektem, tj. wybierze temat, nad którym będzie pracować różnymi technikami, których nauczy instruktorka.
 • Prace na papierze zostaną przygotowane do prezentacji w własnoręcznie robionym folderze (składany artbook), który będzie zawierał wszystkie eksperymenty przeprowadzone do końca listopada. 
 • W efekcie każdy uczestnik otrzyma wyjątkową, rozkładaną książkę, pełną artystycznych doświadczeń. To doświadczenie pozwoli na zagłębienie się we własne zainteresowania i znalezienie technik i narzędzi do plastycznej ekspresji.

Wrzesień (prezentacja i przygotowania do projektów)

 • Prezentacja dynamiki warsztatów, technik i materiałów.
 • Stworzenie wnętrza folderu, który będzie zawierał wszystkie rezultaty naszego osobistego projektu.
 • Prezentacja i dyskusja w grupie nad wybranymi tematami do pracy. Praca nad okładkami. 

Październik (szukanie inspiracji, produkcja papieru do wykorzystania podczas projektu)

 • Bank papieru I*: Techniki mieszane. 
 • Bank papieru II*: Papier czerpany.
 • Bank papieru III*: Uszyty papier.

Rozpoczęcie projektu. Techniki nowoczesnego kolażu. Prezentacja technik kolażu oraz przykłady prac artystów zajmujących się kolażem. Wykorzystanie materiałów wyprodukowanych na warsztatach ,,Bank papieru”.

*(Na czym polegają warsztaty ,,Banku papieru”? Do powstania indywidualnych projektów potrzebnych będzie wiele rodzajów zdobionych papierów. Uczestnicy sami je wyprodukują eksperymentując z takimi technikami jak block printing, akwarele, akryle, szablony, techniki mieszane na papierze, transfer oraz decoupage.)

Listopad (praca nad projektami)

 • Praca nad projektami: Decoupage na papierze + transfer na papierze + rysunek.
 • Praca nad projektami: Kolaż + haftowanie na papierze. Poznanie materiałów, ściegów, różnych technik i sztuczek. Haft będzie ważnym elementem tego projektu oraz innych proponowanych do końca sezonu.
 • Praca nad projektami: Kolaż + haftowanie na papierze.
 • Praca nad projektami: Uzgodnienie ostatnich szczegółów, zakończenie okładek.
 • Zakończenie projektów i grupowa prezentacja uzyskanych wyników. 

Grudzień:

 • Sztuka pakowania (warsztaty block printing na papierze, wykonanie papieru do pakowania, toreb papierowych i zawieszek do prezentów).

*Harmonogram pracy na kolejne miesiące zostanie opublikowany w nowym roku.

Ronda Bautista

Hiszpańska artystka mieszkająca w Krakowie już od prawie 12 lat! Swoją karierę rozpoczęła 22 lat temu w Szkole Artystycznej w Toledo, kontynuowała studia w Akademii Sztuk Pięknych w Cuenca oraz ukończyła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Pontevedra i studia pedagogiczne w Uniwersytecie z Vigo. Jej prace pokazywane były na licznych wystawach w Hiszpanii, w Polsce i w wielu innych europejskich krajach. Wielokrotnie uczestniczyła w programach rezydencyjnych dla artystów i prace artystki zostały uhonorowane wieloma nagrodami w konkursach artystycznych.

Oprócz działalności artystycznej, prowadzi również warsztaty dla dzieci, młodzieży i dla dorosły związane ze sztukami plastycznymi, także zajęcia języka hiszpańskiego, wplatając w to sztukę i kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. To czwarty sezon w naszym klubie i zapewniamy, że przygotowała dla Was sporo nowości! Malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa, haft oraz wszelkiego rodzaju rękodzieło to jej pasja, tym wszystkim chce się z Wami podzielić. Jej współczesne podejście do różnych technik i jej wielka chęć do mieszania dyscyplin i podejmowania nowych kreatywnych wyzwań, sprawi, że odkryjecie nowe hobby!

Skip to content