Przeskocz do treści

CZUŁA PAMIĘĆ: warsztaty teatralne dla kobiet

Data: Piątki (od 7.02.2025 r.)
Godzina: 18:30-20:30
Miejsce: Klub Kultury Wola, ul. Królowej Jadwigi 215, Kraków
Sala: Sala lustrzana, Poziom +1 (wejście po schodach)
Prowadzący: Anna Kwiatkowska
Dla Kogo: Dla kobiet, doświadczenie aktorskie nie wymagane
Cena: 10,00 zł od osoby / płatność gotówką na zajęciach

Techniki:

  • ćwiczenia integrujące grupę,
  • doświadczenia sensoryczne,
  • praca z przedmiotem,
  • improwizacja,
  • tworzenie etiud ruchowych,
  • storytelling,
  • narzędzia dramowe,
  • techniki plastyczne (tworzenie map myśli i kolaży, malowanie, rekodzieło)

Jak się przygotować?

Na te warsztaty doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Wystarczą dobre chęci i wygodny strój.

Informacje i zapisy:
Anna Kwiatkowska
tel. 603 772 525

Od Autorki projektu:

Projekt „Czuła pamięć” jest cyklem warsztatów rozwojowych przeznaczonych dla kobiet, które odwiedzają KK Wola chociażby przy okazji przyprowadzania dzieci na zajęcia lub uczestniczenia w warsztatach kierowanych do nich samych. Zajęcia mają poszerzyć ofertę placówki umożliwiając żeńskiej części społeczności dzielnicy spotkanie się, lepsze poznanie poprzez uczestnictwo we wspólnym projekcie artystycznym, integrację kobiet zamieszkujących dzielnicę, odkrycie własnych talentów i nauka nowych umiejętności.

Zajęcia będą bazować na doświadczeniach uczestniczek, a ich celem jest wydobycie na światło dzienne osobistych hirstorii. Założeniem warsztatów jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do dzielenia się swoimi przeżyciami, pomysłami i potrzebami, do snucia opowieści i do stworzenia grupy nawiązującej do idei kobiecego kręgu. Spotkania mają zachęcić do przyjrzenia się sobie z różnych stron, a osobiste doświadczenia uczestniczek będą polem inspiracji i twórczej interpretacji.

Warsztaty mają być nie tylko miejscem spotkania i wymiany doświadczeń, ale również stworzyć warunki do kreatywnego wykorzystania materiału w postaci działań teatralnych, plastycznych, performatywnych czy interdyscyplinarnych. Zajęcia mają być szansą na otwarcie się na nowe przeżycia, przełamanie nieśmiałości, odważenie się na zainicjowanie działań twórczych na forum grupy. Opowieści kobiet, bazujące na prawdziwych życiowych historiach, ułożą się w wielogłos, który będzie bazą do finałowego wydarzenia.

Zakończeniem projektu może być spektakl, etiuda teatralna lub ich seria, wystawa, instalacja lub działanie performatywne czy plastyczne, najważniejsza jednak jest praca grupowa, stworzenie wspierających więzi w zespole oraz proces wydobywczy, bazujący na prawdziwych życiowych historiach.

Jeśli chodzi o mnie, ja również jestem mieszkanką dzielnicy Zwierzyniec i czuję, że to miejsce bliskie mojemu sercu, dlatego zależy mi na spotkaniu innych pań w podobnym wieku i uczestnictwo w procesie tworzenia, partnerskiego poszukiwania tematów, inspiracji, wspólnych wątków, nie tylko lokalnych. Chcę być inicjatorką wspólnej pracy twórczej, której celem jest zbliżenie mieszkanek dzielnicy, obudzenie ciekawości na temat współmieszkanek, z których każda może wnieść osobisty wkład do procesu twórczego.

Propozycje tematów zajęć: zabawa, wewnętrzne dziecko, kreatywna ja, kobiecość i męskość, opowieści z przeszłości, sposób na relaks, ciało w ruchu, marzenia, świat ze snu.

Anna Kwiatkowska

pedagożka teatru, animatorka kultury, aktorka scen muzycznych, kulturoznawczyni i romanistka. Swoje pasje realizuje prowadząc autorskie warsztaty teatralne, plastyczne, rękodzielnicze, literackie, a także interdyscyplinarne. Współpracuje z Fundacją Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, prowadząc zajęcia artystyczne dla dzieci z krakowskich szkół podstawowych, Fundacją Miasto Literatury organizując plenerowe warsztaty plastyczne, a także z Krakowskim Biurem Festiwalowym, a jej warsztaty dla dzieci stały się częścią wielu festiwali (Festiwal Literatury dla Dzieci 2017, Festiwal Miłosza 2019, Sacrum Profanum 2019 i 2021, Kraków Culture Summer 2021, Festiwal Conrada 2021 i 2023). Laureatka międzynarodowego projektu Orfeo i Majnun 2020-2021 na organizację integracyjnych warsztatów społecznych dla grup o utrudnionym dostępie do kultury. W 2022 roku stworzyła program zajęć teatralnych dla pacjentów Szpitala Klinicznego w Kobierzynie. Od 2023 roku prowadzi cykl warsztatów do spektakli dla dzieci w krakowskim teatrze KTO zatytułowany „KTO zostawia ślady”. Uwielbia uczyć siebie i innych i wciąż wyszukuje nowe kursy i szkolenia. W wolnych chwilach nadrabia zaległości lekturowe z literatury iberoamerykańskiej i słucha fado.

Skip to content