Przeskocz do treści
Nasze zajęcia

Prasa zaprasza

Cykl warsztatów Prasa zaprasza – raz w miesiącu

Warsztaty skierowane do osób dorosłych, które chcą poznać i poeksperymentować z technikami drukarskimi w nowej odsłonie.

Posiadamy profesjonalną prasę drukarską, dzięki czemu na tych warsztatach mamy możliwość przedstawić wiele technik graficznych.

W programie między innymi: Linoryt, grafika ekologiczna, koligrafią, kitchen-lito, monotypia i gipsoryt.

Jednak grafika w dzisiejszych czasach to nie tylko odbijanie na papierze! Podczas PRASA ZAPRASZA będziemy drukować również na tekstyliach – poznamy artystyczne i użytkowe zastosowanie wydruków.

Matryce oraz stemple są idealne do zdobienia ubrań, czy toreb płóciennych. Oczywiście wszystko co stworzycie zabieracie ze sobą do domu!

Warsztaty nadają się dla początkujących – wcześniejsze doświadczenie czy wiedza na temat grafiki nie jest wymagana.

W każdą trzecią sobotę miesiąca:  Prasa zaprasza!

Formularz Zapisu: Prasa Zaprasza 

Wstęp: 20 zł/osoba*
*Ilość miejsc ograniczona

Najbliższe warsztaty:
18.05
godz: 10:00

Technika:

REPRINT to specjalne warsztaty z cyklu Prasa zaprasza, na które przyjdziemy z gotowymi matrycami z linoleum. Czasami podczas warsztatów graficznych nie mamy wystarczająco dużo czasu na drukowanie dodatkowych egzemplarzy naszych matryc lub dalsze eksperymentowanie z nimi, dlatego podczas kolejnych warsztatów będziecie mogli poszerzyć Waszą kolekcję grafiki lub odkryć nowe formy kompozycyjne.

Warsztaty skierowane są do osób posiadających matryce z linoleum, nie większe niż w formacie A5, chcących dodrukować kilka egzemplarzy przy pomocy profesjonalnej prasy drukarskiej.

Będziemy pracować farbą graficzną na bazie wody, co ułatwi nam umycie matryc żeby móc testować różne kolory i efekty podczas warsztatów. Możecie przynieść kilka matryc, aby je połączyć ze sobą.

Każda osoba może wykonać maksymalnie:
– 4 odbitki w formacie A5 + 2 odbitki w formacie A4.

Zalecamy zabranie ze sobą odzieży ochronnej do pracy z farbą drukarską oraz punktualność.

Inne zajęcia

Skip to content